Strona główna

The Best Quality

0

Dodaj elementy do zamówienia

Dodaj
logo EU logo EU
+48 89 646 13 23

Opcjonalne wyposażenie zabudowy Road Ranger

06/03/2019

6 min

Szymon Ponichtera

Opcjonalne wyposażenie zabudowy Road Ranger

Facebook
Twitter
Linkedin

W tym wpisie zaprezentuję opcje jakie można domówić przy składaniu zamówienia na zabudowy hardtop marki Road Ranger. Z listą opcji można zapoznać się klikając KONFIGURUJ w karcie produktu na stronie www.roadranger.pl. Z tego mijsca wybieramy również opcje, które chcemy dodać do zamówienia. 

 

Opcjonalne wyposażenie zabudowy Road Ranger

Przechodząc do konkretów należy wspomnieć, że klienci indywidualni - w odróżnieniu od klienta flotowego - w zdecydowanej większości wybierają produkt w wersji katalogowej, tj. standardowe wyposażenie zabudowy. Powody mogą być dwa: albo nie przykładają istotnej wagi do możliwości personalizacji produktu przed zakupem, ponieważ nie mają takiej potrzeby, albo nie wiedzą w ogóle, że taka możliwość istnieje, tj. nie zostali poinformowani przez handlowca. Pomijając powody, informujemy:

 

Road Ranger daje możliwość domówienia opcji opisanych poniżej i tym samym personalizacji zamawianego produktu.

 

Niewątpliwie jest to zaleta naszej fabryki i to wyróżnia nasze produkty na tle konkurencji. Piszę o tym, ponieważ duża ilość oferowanych na rynku europejskim zabudów hardtop sprowadzanych jest z zagranicy, głównie z Dalekiego Wschodu. Lokalni dystrybutorzy zamawiają produkty gotowe, ewentualnie do polakierowania, wszystko po to, aby klient nie czekał kilka miesięcy na sprowadzenie spersonalizowanego produktu. Dzięki lokalizacji fabryki Road Ranger w Ostródzie jesteśmy w stanie wyprodukować nawet spersonalizowane zamówienie w ciągu 2-3 tygodni i dostarczyć do klienta w Europie w ciągu kilku kolejnych dni. To sprawia, że dla wymagających klientów nasza oferta jest tym, czego nie znajdą u innych dostawców.

Przechodząc do dostępnych opcji zabudów Road Ranger, zacznę od najbardziej popularnej:

 

 

Relingi dachowe

 

 

W najnowszych modelach RH04 oraz RH05 stosujemy relingi dachowe poprzeczne. Jest to nasze autorskie rozwiązanie i produkowane specjalnie dla Road Ranger. Na etapie produkcji, po lewej i prawej stronie dachu zabudowy, montowane są płaskie szyny wzdłużne, do których instaluje się belki poprzeczne. Pałąki poprzeczne można przesuwać na wspomnianych szynach, luzując wcześniej zaciski. W ten sposób zmieniamy położenie pałąków zmniejszając lub zwiększając odległość między nimi. W razie potrzeby można je w każdej chwili zdemontować, pozostaną tylko szyny wzdłużne.

 

 

Klapa tylna pełna/nieprzeszklona

 

 

Większość zabudów Road Ranger posiada w standardzie szklaną klapę tylną. Niektóre ze starszych hardtopów dostępne są w opcji z klapą tylną pełną, ale za to nowe modele RH04 i RH05 posiadają taką opcję bez wyjątków. Możliwe jest to za sprawą nowych klap tylnych naszych zabudów, które zostały wprowadzone przy zmianie modeli pickupów w latach 2015-2016. Klapa nie jest już zbudowana głównie z szyby, która w starych modelach była elementem nośnym. Zostało to zastąpione szybą umieszczoną w ramce z termoformowanego ABS, co - na marginesie dodam- oprócz walorów czysto wizualnych, wydłuża żywotność klapy tylnej i zabezpiecza szybę przed uszkodzeniami spowodowanymi przeciążeniami przy niewłaściwym montażu zabudowy. Więcej na ten temat było w tym wpisie. Ramka umożliwia wstawienie w miejsce szkła termoformowaną wkładkę ABS. Wkładka jest w kolorze czarnym, niejako imituje szybę. Muszę tu dodać, że przy wyborze pełnej klapy tylnej pojawia się kolejna opcja, tj. czarną wkładkę można opcjonalnie polakierować na kolor zabudowy, tj. pojazdu. Trzeba też wspomnieć, że wybranie pełnej klapy tylnej jest równoznaczne z niewycinaniem otworu pod okno na przedniej ścianie hardtopa.

 

 

Lakierowanie klap bocznych  (dotyczy wersji Profi)

Wersja Profi charakteryzuje się nieprzeszklonymi klapami bocznymi,wykonanymi z czarnego termoformowanego ABS. Domyślnie stosowany jest materiał w kolorze czarnym który w opcji można polakierować na kolor zabudowy/pojazdu. Oczywiście jeżeli użytkownik chciałby czarną nadbudowę i białe klapy, nie ma z tym żadnego problemu. W tym miejscu należy dodać, że materiał ABS stosowany do produkcji klap bocznych oraz wkładek klap tylnych pełnych nie jest gładki, na powierzchni posiada tzw. strukturę moletu, czy skórki pomarańczy. Polakierowanie nadal pozostawia widoczną strukturę materiału.

 

 

Wywietrznik dachowy grawitacyjny

 

 

 

Kolejną opcją jest wywietrznik grawitacyjny. Jak sama nazwa wskazuje nie jest to wywietrznik mechaniczny, jednak pozwala na cyrkulację powietrza zwłaszcza w połączeniu z uchylnymi lub przesuwnymi oknami bocznymi, czy też z przesuwnym oknem przednim. Po otwarciu/uchyleniu okien zwiększa się ruch powietrza wewnątrz zabudowy. Jest to doskonałe rozwiązanie dla właścicieli małych pupili, które przewożone są w przestrzeni ładunkowej pojazdu.

 

 

Przednie okno rozsuwane lub stałe

 

Większość zabudów Road Ranger posiada na przedniej ścianie okno rozsuwane, ale zdarzają się też takie modele, które w podstawowej wersji mają zamontowane okno stałe, czyli nieotwierane w żaden sposób. Jeżeli ktoś potrzebuje dodatkowej cyrkulacji powietrza i/lub chciałby mieć możliwość czyszczenia tylnej szyby kabiny pojazdu, okno rozsuwane będzie niewątpliwie dobrym wyborem.

 

 

Przednia ściana pełna (brak okna)

 

 

Rozwiązanie stosowane np. przy flotowych zamówieniach czy autach serwisowych, gdzie okno na przodzie nie ma znaczenia, ponieważ cała przestrzeń ładunkowa jest zabudowana i  w lusterku wstecznym nic nie widać. Pełna ściana, pomimo prostoty w postaci niewycinania otworu pod okno, jest wyposażeniem opcjonalnym. Należy wspomnieć, że przy wyborze klapy tylnej pełnej nie stosuje się okna przedniego.

 

 

Reflektor roboczy LED

 

 

Zabudowy marki Road Ranger wyposażone są w standardzie w śwatło wewnętrzne LED, w większości przypadków lampka połaczona jest z czujnikiem grawitacyjnym umieszczonym w klapach, dzięki czemu po podniesieniu klapy lamkpa włącza się i gaśnie po kilku sekundach od zamknięcia. Dla bardziej wymagających klientów istnieje możliwość domówienia reflektora LED, który mocowany jest na obrotowym uchwycie wewnątrz zabudowy (do wewnętrznej strony dachu). Dzięki temu użytkownik może skierować strumień mocnego i jasnego światła w dowolną stronę, np. do wnętrza przestrzeni ładunkowej lub oświetliś sobie pole robocze obok pojazdu. Włącznik reflektora jest wkomponowany w wygodnym do użycia miejscu, tj. wewnętrznej ścianie bocznej. 

 

 

Zmywalna powłoka wewnątrz zabudowy

Zabudowy Road Ranger (z małymi wyjątkami) pokryte są wewnętrzną tapicerką. Niektórzy klienci, np. myśliwi, życzą sobie, aby zamiast tapicerki mieć powierzchnię łatwo zmywalną, ponieważ tapicerka może chłonąć nieprzyjemne zapachy, a jej umycie i suszenie być kłopotliwe. Rozwiązaniem jest nałożenie zmywalnej powierzchni, my często stosujemy topcoat, który bez problemu można myć na mokro. Z pomocą przychodzą też natryski poliuretanowe typu Raptor czy Line-x, stosowane jako alternatywa na polietylenową wykładzinę przestrzeni ładunkowej. Należy dodać, że nie każda wersja zabudowy może mieć taką powirzchnię, uzależnione jest to od ilości i umiejscownienia elektryki zasilającej.

 

W taki oto sposób przebrnęliśmy przez większość dostępnych opcji, które indywidualny klient może domówić zamawiając zabudowę Road Ranger. Natomiast przy zamówieniach flotowych produkt zazwyczaj jest dostosowywany do specyfikacji zamówienia, tj. dokładnie określonych wymogów czy oczekiwań co do produktu. Wtedy zabudowa różni się znacznie od katalogowego produktu.

Teraz już wiesz, że jeżeli potrzebujesz produktu innego niż katalogowy, z pomocą przychodzi marka Road Ranger.