Strona główna

The Best Quality

0

Dodaj elementy do zamówienia

Dodaj
logo EU logo EU
+48 89 646 13 23

Możliwości zabezpieczania przewożonych ładunków w przestrzeni ładunkowej pickupa.

31/08/2018

4 min

Szymon Ponichtera

Możliwości zabezpieczania przewożonych ładunków w przestrzeni ładunkowej pickupa.

Facebook
Twitter
Linkedin

Pickup bez jakichkolwiek akcesoriów będzie doskonałym autem sprawdzającym się przy ciężkich pracach, transporcie drewna, materiałów budowlanych itp. Co w przypadku zabezpieczenia mniejszych ładunków? Przychodzimy z poradą.

Możliwości zabezpieczania przewożonych ładunków w przestrzeni ładunkowej pickupa.

Dla coraz większej grupy indywidualnych użytkowników pickup jest pojemnym samochodem rodzinnym, czasami jako drugie lub trzecie auto w rodzinie. Nawet jeżeli został zakupiony, aby pełnić rolę zgodną z jego przeznaczeniem (wół roboczy), to i tak czasami wykorzystujemy go do prywatnych celów hobbistycznych czy rodzinnych wypadów. Wyobraźmy sobie kilka hipotetycznych, ale jakże realnych, sytuacji: wyjazd czteroosobowy na kilka/kilkanaście dni, transport zakupów, przewożenie drobnych narzędzi, których nie możemy wrzucić do kabiny. Wszystko, co nie zajmie nam pełnej przestrzeni ładunkowej i nie zostanie zabezpieczone w odpowiedni sposób będzie przemieszczało się w różne strony podczas przyspieszania, hamowania czy szybkim pokonywaniu zakrentów. Z pomocą przychodzą akcesoria dzielące przestrzeń ładunkową lub unieruchamiające ładunki. Oto kilka dobrych rozwiązań:

 

Szyny Business Hold

Szyny występują jako podłogowe oraz boczne. Jak nazwy wskazują, jedne montowane są do podłogi, drugie do burt przestrzeni ładunkowych. Wykonane są z aluminium, posiadają wyprofilowane otwory, dzięki którym można zmieniać położenie oczek, do których podpina się pasy zabezpieczające ładunki. System zabezpiecza ładunki o masie do 300 kg.

 

Flipt – organizer przestrzeni ładunkowej

Nowy produkt w ofercie Road Ranger. Jest to alternatywa na Multirampę. Ma wiele zastosowań, potrafi podzielić przestrzeń ładunkową na dwie części, co zabezpieczy przed przesuwaniem się ładunków; może posłużyć jako zabezpieczenie przedłużonego ładunku, transportowanego przy otwartej klapie pickupa; może również służyć jako siedzisko lub stolik. Flipt wykonany jest z owalnego profilu aluminiowego, wspornik oraz łączenia wykonane są z wysoce trwałego i odpornego na promieniowanie UV polipropylenu. Dzięki zmiennej regulacji Flipt pasuje do większości modeli pickupów. W ofercie Road Ranger dostępny jest w trzech kolorach: pomarańczowym, czarnym oraz białym.

 

Cargo Manager

Bardzo praktyczny produkt dzielący przestrzeń ładunkową na dwie części, produkowany przez firmę Roll n Lock, tj. producenta rolet z USA, którego zaliczyć można do globalnych liderów rolet do samochodów pickup. Plusem produktu jest bezproblemowy montaż oraz kompatybilność z roletami marki Roll n Lock. Przegrodę Cargo Manager można ustawić w dowolnym miejscu wzdłuż osi pojazdu, może ona również zostać ustawiona w pozycji poziomej i nie przeszkadzać przy transporcie długich przedmiotów. Cargo Manger można szybko całkowicie zdemontować z szyn.

 

Multirampa

Solidny produkt wykonany z aluminium, który może zostać wykorzystany jako rampa najazdowa (obciążenie do 320 kg) czy też jako zabezpieczenie przedłużonego ładunku przy otwartej klapie pickupa.

 

Platforma wysuwana

Jest optymalnym połączeniem szybkiego dostępu i możliwości zabezpieczenia ładunku. Produkowane przez Road Ranger platformy wytrzymują obciążenie do 500 kg w pozycji niewysuniętej oraz 250 kg w pozycji maksymalnego wysunięcia. Bardzo dobre rozwiązanie, aby nie wskakiwać na pakę pickupa po drobny element pozostawiony w okolicy kabiny pojazdu lub też zabezpieczyć ładunek pasami wykorzystując do tego relingi zamontowane przy narożnikach. Platforma montowana jest do podłogi skrzyni ładunkowej.

 

Z podanych wyżej produktów na pewno każdy znajdzie rozwiązanie, które spełni jego oczekiwanie i sprawi, że użytkowanie pickupa będzie jeszcze bardziej komfortowe.