Strona główna

The Best Quality

0

Dodaj elementy do zamówienia

Dodaj
logo EU logo EU
+48 89 646 13 23

Pickup dla myśliwego. Co oferuje rynek?

11/06/2019

3 min

Szymon Ponichtera

Pickup dla myśliwego. Co oferuje rynek?

Facebook
Twitter
Linkedin

Działają w terenie. Potrzebują przestrzeni na sprzęt i upolowaną zwierzynę. Jest ich ponad 100 tysięcy. I właśnie dlatego myśliwi stanowią docelową grupę potencjalnych klientów samochodów typu pickup. Sprawdzamy akcesoria, które mogą być im pomocne.

Pickup dla myśliwego. Co oferuje rynek?

Według Głównego Urzędu Statystycznego w 2015 roku w 2554 kołach łowieckich zarejestrowanych było ponad 118 tysięcy myśliwych, czyli ponad 2 tysiące więcej niż w poprzednim roku. Ilość myśliwych wzrasta (jeszcze w 2000 roku było ich ponad 100 tysięcy osób), dlatego można domniemywać, że aktualnie ich liczba jest bliska lub wyższa 120 tysiącom. Nic więc dziwnego, że zarówno dealerzy poszczególnych marek, jak również importerzy mają przygotowane oferty dla myśliwych, które bardzo często bazują na samochodach pickup. Zapytasz dlaczego? Odpowiedź jest prosta, pickup idealnie nadaje się do jazdy w lekkim terenie i ma wystarczającą przestrzeń ładunkową, aby pomieścić niezbędny sprzęt i przewieść upolowaną zwierzynę.

 

Już w poprzednich postach wielokrotnie wspominałem, że pickup bez dodatkowych akcesoriów nie jest tak praktycznym autem, jakby się mogło wydawać. Mamy, co prawda, dużą przestrzeń ładunkową, ale to tyle. Wyobrażasz sobie, co będzie, jeśli wrzucisz na „pakę” sprzęt, który nie wypełni jej całkowicie, a np. zajmie ok 20-30% powierzchni podłogi? Normalnym jest, że bez zabezpieczenia tego ładunku, będzie on przesuwał się w każdym kierunku podczas jazdy, co może doprowadzić do jego uszkodzenia. Nie wspominam już o tym, że bez jakiejkolwiek zabudowy podczas deszczu wszystko przemoknie.

 

Wracając do samego pojazdu i akcesoriów. Wybór samochodu typu pickup to bardzo subiektywna sprawa, każdy sam musi podjąć decyzję, która zależeć będzie od zasobności portfela, wrażeń z jazdy, spalania, możliwości terenowych, ergonomii, itp. Dlatego też nie mam zamiaru w żaden sposób sugerować na jakim modelu powinieneś skupić. Nie ma znaczenia, jakiej marki będzie pickup, Road Ranger ma w swojej ofercie produkty dopasowane do większości modeli, oprócz tego, w ofercie znajdziesz uniwersalne akcesoria, które będą pasowały, bez względu na markę.

 

Akcesoria:

 

Zabudowa wysoka.

Chyba nie trzeba nikogo przekonywać, iż przestrzeń ładunkowa powinna być zadaszona. Wszystkich, którzy chcieliby zachować kształt pickupa i zamontować, co najwyżej, płaską pokrywę lub roletę, muszę poinformować, iż ograniczona wysokość może okazać się problemem w momencie przewożenia wyższych ładunków. W takiej sytuacji sprawdzi się wysoka zabudowa. Oczywiście płaskie pokrywy marki Road Ranger można bez problemu zdemontować pozostawiając tylko stelaż mocujący, jednak trzeba wrócić w miejsce pozostawienia pokrywy, aby ponownie ją przymocować. W przypadku rolety, można ją zwinąć (otworzyć) i przewieźć wyższy ładunek, jednak może być problem w przypadku chęci zamontowania wciągarki przestrzeni ładunkowej, która zazwyczaj montowana jest do belki poprzecznej lub do płyty mocowanej na przedniej ścianie przestrzeni ładunkowej. Wciągarka powinna być montowana na odpowiedniej wysokości, która będzie kolidować z kasetą rolety, która znajduje się przy kabinie pojazdu.

Wracając do wysokiej zabudowy, jest to optymalny wybór, ponieważ z jednej strony mamy zadaszone miejsce na sprzęt, z drugiej strony – dużą przestrzeń do wykorzystania na montaż innych akcesoriów. Road Ranger daje możliwość personifikacji produktu, dlatego każdy może dopasować go do swoich potrzeb. Przydatną myśliwym opcją jest zamiana tapicerki wewnętrznej na powierzchnię łatwo zmywalną. W przypadku zabrudzenia mają możliwość umycia przestrzeni ładunkowej wykorzystując wodę pod ciśnieniem.

 

Wciągarka przestrzeni ładunkowej

Wciągarka w połączeniu z np. wanną transportową i aluminiową rampą czy multirampą pozwolą na wciągnięcie upolowanej zwierzyny czy innych ciężkich przedmiotów do przestrzeni ładunkowej.

 

Rampa aluminiowa lub multirampa

Pomogą przy wciąganiu ciężkiego sprzętu z wykorzystaniem wciągarki. Multirampa może dodatkowo posłużyć zabezpieczeniu przedłużonego ładunku, który transportowany jest przy otwartej klapie pojazdu.

 

Szuflada na broń

Bardzo przydatne akcesorium, które pozwoli na bezpieczny transport broni. Szuflada zamykana na klucz, wyłożona wkładkami piankowymi.

 

Klatka dla psa

Wielu myśliwych na polowania zabiera swoje psiaki, dlatego trzeba przygotować dla nich odpowiednie miejsce. Klatka jest do tego idealnym rozwiązaniem.

 

Kanister na wodę

Po udanym polowaniu warto obmyć ręce czy buty, dlatego kanister z wodą oraz pompką 12V jest coraz częściej wybierany przez myśliwych.

 

Kliknij w ten link, aby przejść do naszego filmu prezentującego wyposażenie myśliwego oraz ten link, aby przejść do filmu z polowania.